Kurs R i NOMAD

Cześć MISie,

osoby znające naszą historię wiedzą, że co roku prowadzimy kursy od podstaw dla studentów chcących poszerzyć swoje kompetencje. Jest to najbardziej regularna i ciesząca się największym zainteresowaniem inicjatywa ze wszystkich dotychczasowych inicjatyw KN MIS. Dlatego też i w tym roku, w semestrze letnim rozpoczynamy kurs podstaw R.

Kurs ten jest poprowadzony w taki sposób, aby pozwalał na opanowanie od zera R – jedyna wiedza jaka jest Wam potrzebna, to umiejętność włączenia komputera i jego podstawowej obsługi. Co więcej po skończonym kursie opanujecie R w takim stopniu, aby wziąć udział w Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostwach w Analizie Danych NOMAD. Co roku w eliminacjach internetowych tego konkursu udział bierze przynajmniej jedna ekipa złożona ze studentów mających za sobą udział w tym kursie. Mamy nadzieję, że w tym roku nie będzie inaczej! Chcielibyśmy tylko (tak, raz jeszcze) zebrać od Was informację o odpowiadających Wam terminach spotkań. Wstępnym terminem są wtorki 12:15-13:15, jeżeli jednak ankieta wskaże inaczej – spróbujemy dobrać inny termin. Ankieta znajduje się tutaj: https://ts38.typeform.com/to/zdsplb . Poniżej znajdziecie plakat konkursu, którego tematem w tym roku są GRY – kliknięcie go przekieruje Was na stronę konkursu.

nomad

Pozdrawiamy,
KN MIS

Kursy, kursy i co dalej?

Drogie MISie,

Chcielibyśmy was też poinformować, że pomału zbieramy wasze głosy w ankiecie na jakie kursy chcielibyście od nas uczestniczyć :)

W najbliższym czasie zajmiemy się analizą wyników – ustalimy w ten sposób najbardziej odpowiednie dla was i dla nas godziny.

Jako, że dziwnie zacząć przed świętami i od razu robić przerwę, wszystkie kursy zaczną się od stycznia. Da nam to również czas na przygotowanie materiałów na kursy.

Pozdrawiamy,
Koło Naukowe Matematyki i Informatyki Stosowanej

Sprawy organizacyjne

Drogie MISie,

mamy dla Was dwie istotne informacje:

1) W zakładce KURSY pojawiła się ankieta dotycząca kursów i wystąpień, które planujemy w przyszłych tygodniach obecnego semestru. Prawdopodobnie nie uda nam się jednak zrealizować wszystkiego zatem prosimy Was o wyrażenie swojego zdania – kiedy i jakie tematy interesowałyby Was najbardziej! :)

2) Już w najbliższy wtorek przełożony wykłado-warsztat dotyczący układania kafelków, tj. pojęcia parkietażu. Plakat zamieszczamy poniżej, lokalizację wybierzemy, gdy zbierzemy się pod B2-13. Zapraszamy serdecznie.

jak-ulozyc-plytki-w-pokoju-gier_1

Pozdrawiam,
Tomek :D