Na Tropie

Hej,

piątek, piąteczek, piątunio! Jeżeli w ciągu weekendu Wasza dusza detektywa nie zostanie zajęta poszukiwaniem telefonu, portfela czy kluczy, to zapraszamy we wtorek o godzinie 12:00 do sali A2-20 w celu poszukiwań rozwiązań pewnych matematycznych problemów podczas pierwszego warsztatu z cyklu “Na Tropie”.

plakat

 

 

 

 

 

Jeżeli jednak ciekawość nie pozwala Wam dotrwać aż do wtorku możecie zastanowić się nad poniższymi problemami:

Czytaj dalej

Najbliższe spotkania z KN MIS

Witajcie,

plakat_spotkanie_1sesja już za nami, a nasze umysły potrzebują chwili wytchnienia i odpoczynku. Aby jednak ta chwila relaksu nie spowodowała między innymi osłabienia umiejętności logicznego myślenia zapraszamy do spędzenia jej z matematyką rekreacyjną. Pierwsze w tym semestrze spotkanie naszego Koła odbędzie się już we wtorek 21 lutego o godzinie 12:00-12:45 w sali A2-1. Wygłoszony podczas tego spotkania zostanie referat “Monopoly: jak grać, żeby wygrać?”, w którym przedstawione zostaną pewne wskazówki, które z teoretycznego punktu widzenia powinny zwiększać szansę na wygraną. Choć jak wiadomo i tak nasz ostatni rzut kością jest wtedy, gdy zabraknie nam jednego oczka, aby być zupełnie bezpiecznym, a trafiamy na to pole, gdzie stoją hotele naszego rywala.

PlakatZaraz po spotkaniu w godzinach 13:00-15:30 w Klubie Studenckim odbędzie się pierwsze z cyklu regularnych spotkań z grami planszowymi, na które serdecznie zapraszamy. Aby zapewnić każdorazowo odpowiedni dobór gier prosimy o oddanie głosu w ankiecie po prawej stronie każdą osobę, która chciałby przyjść (jeżeli przyjdziecie ze znajomymi, którzy nie chcą oddać głosu – oddajcie głos za nich :D ) – w ten sposób zawsze będzie zapewniona odpowiednia ilość gier, a dodatkowo macie wpływ na to, jakie gry będą ogrywane. Spotkania te odbywają się w dwóch terminach. Drugim terminem jest środa 22.02 11:30-13:30. Jednak w związku z planowanymi kursami prowadzonymi przez KN MIS od marca ten termin może ulec zmianie.

Pozdrawiam MISie,
Tomek :D  

LV Szkoła Matematyki Poglądowej

W ostatnich dniach stycznia Wola Ducka przywitała zaprawdę wiele tęgich głów. W Hotelu Relaks odbyła się bowiem LV Szkoła Matematyki Poglądowej, która jest ogólnopolską konferencją, której celem jest propagowanie matematyki i kultury matematycznej. Ta Szkoła odbyła się pod hasłem “Co pieniądz robi z nami, a co my robimy z pieniądzem?”. Jednak o tym za chwilę, ponieważ nie tylko konferencja, ale podróż również zasługuje na wspomnienie.

Już w pociągu

Nie obyło się bez nerwów. 26 stycznia. Godzina 18:34. Spokojnym krokiem wsiadają do pociągu dwaj uczestnicy konferencji, dla których stacją docelową jest Warszawa Wschodnia. Jednak serca biły nieco szybciej, ponieważ pociąg planowo rusza o godzinie 18:36. Jedna rozwiązana sznurówka, jedna zmiana świateł, jeden tramwaj, który uciekł sprzed nosa. Gdyby na tej liście znalazłoby się jeszcze coś, to należałoby również dopisać – jeden pociąg, który nie zabrał nas na konferencję. Jednak udało się, jesteśmy w pociągu i czeka nas niejedna żywa dyskusja podczas rozmów na temat abstraktów i oczekiwanej przez nas treści wykładów. Byłoby błędem nie pozdrowić kierowcy PKS-u, który odwoził nas z Warszawy Wschodniej do Woli Duckiej. Podczas jazdy radio nadawało właśnie piosenkę “I will survive” i chyba żadne inne słowa nie oddadzą dokładniej mojej woli w tamtym czasie. Moja wola się spełniła i Wola Ducka przywitała nas oblodzoną drogą, która przypomniała nam ważną życiową mądrość, że każdy krok należy przemyśleć. Jednak gdy znaleźliśmy się już w hotelu poczuliśmy się jak przeniesieni do zupełnie innego świata – tego matematycznego.

W oczekiwaniu na kolejny referat pełen niespodzianek

Czytaj dalej