Najbliższa przyszłość – wykłady, Zaszyfrowani

Cześć MISie,

jak wspominaliśmy w poprzedniej wiadomości mamy dla Was bardzo ważną informację, którą postaramy się w najbliższym (choć bliżej nieokreślonym) czasie zrealizować.

Wszystkie osoby, które trafiły na tę stronę, a nie mogą uczęszczać na wykłady KN MIS, jak również osoby, które do dzisiaj zmagają się z szyframi, które poznały na OMatKo! lub też trapi ich matemagiczna moc kart – mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Chcielibyśmy zacząć nagrywać nasze nowe wykłady, a także powtórzyć i nagrać niektóre z wykładów, które już się odbyły. Dzięki temu odległość i niedogodność terminów przestanie być przeszkodą. Jednak to nie wszystko…

Z racji tego, że dużą część naszego życia w Kole wypełnia matematyka rekreacyjna, a ostatnimi czasy nasze głowy zaprzątają myśli o kolejnych szyfrach – postanowiliśmy przekuć to na pewien rodzaj zabawy. Co tydzień postaramy się publikować nowy szyfrogram w zakładce Zaszyfrowani. Nie możemy w tej chwili obiecać żadnych nagród w tej zabawie, jednak już teraz możemy zapewnić o tym, że dla najlepszych deszyfratorów przygotujemy odpowiednie dyplomy. Wszystkie zainteresowane zabawą osoby zapraszamy do wysyłania zdeszyfrowanych wiadomości wraz z krótkim opisem jak sobie z tym poradzili. Pod koniec zabawy (prawdopodobnie koniec roku akademickiego) wyłonimy najlepszych z Was. :D

Pozdrawiamy,
KN MIS

Wykład “Matematyka i co dalej?”

W tym wpisie chcielibyśmy bardzo podziękować Kindze Ćwiklińskiej z firmy Allegro za przeprowadzenie ciekawego wykładu pod tytułem “Matematyka i co dalej?” .

Wykład miał na celu poinformowanie studentów Matematyki z Wydziale Matematyki i Informatyki UAM jaką pracę można znaleźć po danych studiach, jak również prace w których przydają się zdolności matematyczne. Była to bardzo dobra inicjatywa patrząc, że sala seminaryjna wypełniła się po brzegi.

Mamy też również nadzieję, że nasza współpraca z Allegro rozwijała się nadal i jak najlepiej. W ten sposób na pewno nie będzie to jedyne wspólnie zorganizowane przez nas spotkanie oraz powstaną kursy dla studentów prowadzone przez Allegro.

Poniżej zdjęcia z wykładu:

Sprawy organizacyjne

Drogie MISie,

mamy dla Was dwie istotne informacje:

1) W zakładce KURSY pojawiła się ankieta dotycząca kursów i wystąpień, które planujemy w przyszłych tygodniach obecnego semestru. Prawdopodobnie nie uda nam się jednak zrealizować wszystkiego zatem prosimy Was o wyrażenie swojego zdania – kiedy i jakie tematy interesowałyby Was najbardziej! :)

2) Już w najbliższy wtorek przełożony wykłado-warsztat dotyczący układania kafelków, tj. pojęcia parkietażu. Plakat zamieszczamy poniżej, lokalizację wybierzemy, gdy zbierzemy się pod B2-13. Zapraszamy serdecznie.

jak-ulozyc-plytki-w-pokoju-gier_1

Pozdrawiam,
Tomek :D