Kurs R i NOMAD

Cześć MISie,

osoby znające naszą historię wiedzą, że co roku prowadzimy kursy od podstaw dla studentów chcących poszerzyć swoje kompetencje. Jest to najbardziej regularna i ciesząca się największym zainteresowaniem inicjatywa ze wszystkich dotychczasowych inicjatyw KN MIS. Dlatego też i w tym roku, w semestrze letnim rozpoczynamy kurs podstaw R.

Kurs ten jest poprowadzony w taki sposób, aby pozwalał na opanowanie od zera R – jedyna wiedza jaka jest Wam potrzebna, to umiejętność włączenia komputera i jego podstawowej obsługi. Co więcej po skończonym kursie opanujecie R w takim stopniu, aby wziąć udział w Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostwach w Analizie Danych NOMAD. Co roku w eliminacjach internetowych tego konkursu udział bierze przynajmniej jedna ekipa złożona ze studentów mających za sobą udział w tym kursie. Mamy nadzieję, że w tym roku nie będzie inaczej! Chcielibyśmy tylko (tak, raz jeszcze) zebrać od Was informację o odpowiadających Wam terminach spotkań. Wstępnym terminem są wtorki 12:15-13:15, jeżeli jednak ankieta wskaże inaczej – spróbujemy dobrać inny termin. Ankieta znajduje się tutaj: https://ts38.typeform.com/to/zdsplb . Poniżej znajdziecie plakat konkursu, którego tematem w tym roku są GRY – kliknięcie go przekieruje Was na stronę konkursu.

nomad

Pozdrawiamy,
KN MIS

Najbliższa przyszłość – wykłady, Zaszyfrowani

Cześć MISie,

jak wspominaliśmy w poprzedniej wiadomości mamy dla Was bardzo ważną informację, którą postaramy się w najbliższym (choć bliżej nieokreślonym) czasie zrealizować.

Wszystkie osoby, które trafiły na tę stronę, a nie mogą uczęszczać na wykłady KN MIS, jak również osoby, które do dzisiaj zmagają się z szyframi, które poznały na OMatKo! lub też trapi ich matemagiczna moc kart – mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Chcielibyśmy zacząć nagrywać nasze nowe wykłady, a także powtórzyć i nagrać niektóre z wykładów, które już się odbyły. Dzięki temu odległość i niedogodność terminów przestanie być przeszkodą. Jednak to nie wszystko…

Z racji tego, że dużą część naszego życia w Kole wypełnia matematyka rekreacyjna, a ostatnimi czasy nasze głowy zaprzątają myśli o kolejnych szyfrach – postanowiliśmy przekuć to na pewien rodzaj zabawy. Co tydzień postaramy się publikować nowy szyfrogram w zakładce Zaszyfrowani. Nie możemy w tej chwili obiecać żadnych nagród w tej zabawie, jednak już teraz możemy zapewnić o tym, że dla najlepszych deszyfratorów przygotujemy odpowiednie dyplomy. Wszystkie zainteresowane zabawą osoby zapraszamy do wysyłania zdeszyfrowanych wiadomości wraz z krótkim opisem jak sobie z tym poradzili. Pod koniec zabawy (prawdopodobnie koniec roku akademickiego) wyłonimy najlepszych z Was. :D

Pozdrawiamy,
KN MIS

Pierwsze spotkanie w nowym semestrze

Cześć MISie,

wiemy, że sesja w pełni, jednak aby pozytywnie napędzić Was do działania informujemy o spotkaniu, które dla Was zaplanowaliśmy.

spotkanie-kn-mis1

19.02 we wtorek, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziecie już po egzaminach. Pragniemy Was zatem zaprosić na spotkanie KN MIS, które rozpoczniemy w B2-13 o 11:30, a gdy zbierze się nas odpowiednio liczne grono przeniesiemy się w dogodniejsze miejsce (o czym poinformujemy na drzwiach wszystkich spóźnialskich :D ). Aby rozmowy organizacyjne związane z działalnością w przyszłym semestrze przebiegały w miłej atmosferze na spotkaniu pojawią się liczne gry planszowe, a także drobny poczęstunek.

Zapraszamy,
KN MIS :D