Kursy

Hej MISie, ruszamy z kursami!

Pierwsze spotkania już jutro, tj. piątek 11.01.2019.

GeoGebra (wersja 5.0)
Prowadzący: Tomasz Stroiński (tomasz.stroinski (at) amu.edu.pl)
Wymagania wstępne: Brak
Pierwsze zajęcia (odbędą się dwukrotnie):
Pierwszy raz -Piątek, 11.01.2019, godzina 10:00-11:30, spotkanie PRZED salą A1-20, wybierzemy odpowiednią salę
Drugi raz – Piątek, 18.01.2019, godzina 13:45-15:30, sala zostanie wpisana w zakładce

Kurs R (średnio-zaawansowany)
Prowadzący: Kamil Krawczyk (kamkra2 (at) st.amu.edu.pl)
Wymagania wstępne: Podstawowa znajomość R
Pierwsze zajęcia: Pierwsze zajęcia odbędą się 18.01.19 (piątek) o godz. 15:30, sala zostanie jeszcze ustalona

Serdecznie zapraszamy, w razie pytań prosimy o kontakt z prowadzącymi : )

Impreza Andrzejkowa

Na naszym wydziale odbyła się również mała impreza andrzejkowa.

Jej organizatorami byli Tomasz Stroiński (opiekun KN MIS) oraz Michał Kowalik. Zorganizowali dla chętnych studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Wydziału Chemii sesję RPG grozy na podstawie Zewu Cthulhu.

Jak na sesję grozy przystało był zapewniony odpowiedni klimat oraz fabuła gry osadzona była na Wydziale Matematyki i Informatyki, jak również każdy student mógł grać sobą. Nie mogąc być w obydwu sesjach na raz wiem, że jedna z nich była bardzo dobrze zorganizowana, ale podejrzewam, że druga również :)

Wszystkich zainteresowanych prosimy o czujność – już niedługo informacje o prelekcjach dotyczących RPG oraz kolejne sesje na Wydziale. Nie chcecie tego przegapić? Zaglądajcie na stronę regularnie :D

Kilka zdjęć z imprezy (więcej w Galerii) :

Kursy, kursy i co dalej?

Drogie MISie,

Chcielibyśmy was też poinformować, że pomału zbieramy wasze głosy w ankiecie na jakie kursy chcielibyście od nas uczestniczyć :)

W najbliższym czasie zajmiemy się analizą wyników – ustalimy w ten sposób najbardziej odpowiednie dla was i dla nas godziny.

Jako, że dziwnie zacząć przed świętami i od razu robić przerwę, wszystkie kursy zaczną się od stycznia. Da nam to również czas na przygotowanie materiałów na kursy.

Pozdrawiamy,
Koło Naukowe Matematyki i Informatyki Stosowanej

Wykład “Matematyka i co dalej?”

W tym wpisie chcielibyśmy bardzo podziękować Kindze Ćwiklińskiej z firmy Allegro za przeprowadzenie ciekawego wykładu pod tytułem “Matematyka i co dalej?” .

Wykład miał na celu poinformowanie studentów Matematyki z Wydziale Matematyki i Informatyki UAM jaką pracę można znaleźć po danych studiach, jak również prace w których przydają się zdolności matematyczne. Była to bardzo dobra inicjatywa patrząc, że sala seminaryjna wypełniła się po brzegi.

Mamy też również nadzieję, że nasza współpraca z Allegro rozwijała się nadal i jak najlepiej. W ten sposób na pewno nie będzie to jedyne wspólnie zorganizowane przez nas spotkanie oraz powstaną kursy dla studentów prowadzone przez Allegro.

Poniżej zdjęcia z wykładu: