Na Tropie – część 2

plakatHej,

za nami pierwsza część spotkań w ramach cyklu “Na Tropie”. Wspólnymi siłami zajęliśmy się jednym z problemów postawionych w zeszłym tygodniu, mianowicie wiemy kto poszedł zaparzyć herbatę na imprezie. Z taką wiedzą myślę, że uczestnicy warsztatów usiądą podczas weekendowych spotkań w gronie znajomych w odpowiednich miejscach, a następnie zaproponują skuteczny wybór delegata do kuchni. :)

Zmierzyliśmy się również z tytułową grą – “Na Tropie”, po przeczytaniu instrukcji podjęliśmy próbę rozegrania jednej partii, a następnie zapisaliśmy swoje uwagi odnośnie nieprawidłowości w rozgrywce, które mogą z teoretycznego, jak i praktycznego punktu widzenia “zabijać” mechanikę gry. Na kolejnych warsztatach z cyklu postaramy się zaprezentować swoje uwagi odnośnie poprawienia tych niedoskonałości.

skan_20170304-2 skan_20170304

 

Mamy również nowe zadanie, które uzupełnia listę trzech zadań nad którymi powinniśmy się zastanowić.

Gramy w dwuosobową grę, gdzie gracz A i B rzucają kostką. Wygrywa gracz, na którego kostce widnieje wyższy wynik. Aby gra nie była nudna mamy do wyboru 4 różne kostki (patrz zdjęcie niżej). Naszym zadaniem jest zdecydować, która kostka jest “najsilniejsza”, czyli prawdopodobieństwo wygranej przy jej użyciu jest najwyższe, niezależnie od wyboru kostki przez rywala.

kostki

 

 

Pozdrawiam MISie,
Tomek :)

Dodaj komentarz