OMatKo! – relacja

Cześć MISie,

chociaż minęło kilka dni od Ogólnopolskiej Konferencji Matematycznej OMatKo!, to dopiero dziś odnowiliśmy siły, aby napisać Wam krótką relację z tego wydarzenia wraz z poinformowaniem Was o pewnych zakulisowych doniesieniach (o tym w osobnych postach).

Głównym celem wyjazdu była prezentacja naszego Koła na specjalnie przygotowanym stoisku. Uznaliśmy, że zgodnie z ostatnimi trendami wykładowymi przedstawimy studentom i doktorantom z całej Polski cztery zaszyfrowane wiadomości. Ich treść wraz z podpowiedziami znajdziecie w zakładce Zaszyfrowani. Myślimy, że studenci obecni na ostatnich wykładach nie powinni mieć problemów, aby zdeszyfrować te wiadomości. Jednak uczestnicy konferencji OMatKo! nie mieli takiego komfortu i zmagali się w nierównej walce z niemającymi sensu zbitkami liter. Tylko jedna osoba wśród wielu próbujących dotarła do celu przechodząc przez najgłębsze obszary szyfrowego piekła i rozwiązała wszystkie cztery szyfry. Oczywiście największą rozwiązywalnością cieszył się pierwszy szyfr i zgodnie z założeniami rozwiązało go najwięcej studentów.

stoisko knmis

Oprócz opowieści dotyczących inicjatyw KN MIS, które przedsięwzięliśmy w ostatnich latach, odwiedzający stoisko mogli wziąć aktywny udział w pewnych sztuczkach matemagicznych, a także rozwiązać puzzle Mondriana. Wielu z odwiedzających, którzy otrzymali ulotkę lub trafili tutaj poprzez adres na gadżetach otrzymanych na stoisku mogłoby czuć, że nie ma większego sensu w odwiedzaniu strony skoro nie wybierają się do Poznania w najbliższym czasie. Ale mamy jednak dobrą informację dla tych wszystkich osób i dowiecie się tego z kolejnego posta :D

Pozdrawiamy,
KN MIS

Dodaj komentarz