Podsumowanie spotkania

Pewnego jesiennego wieczoru grupa studentów postanowiła sprawdzić siłę swoich charakterów i wbrew przeciwnościom losu spotkać się w celu omówienia działalności koła naukowego. W większości nie znali się, lecz pamiętali miejsce i czas spotkania. Na miejscu, pośród mroku, oświetlany światłami neonów i ulicznych latarni czekał na nich jeden z organizatorów z kartką, na której widniało pięć liter. Pięć liter, które miało na najbliższe miesiące wywrócić ich świat do góry nogami. KN MIS. Oczekiwanie na wszystkich zapowiedzianych uczestników przeciągało się niezmiernie, chociaż tak naprawdę trwało zaledwie kilkanaście minut. Dzięki, Panie Einstein. Gdy napięcie osiągnęło punkt kulminacyjny zapadła wspólna decyzja: “Wiedzą, gdzie nas szukać”. Osoby, które tego dnia przybyły pograć i zabawić się w PadClubie, nie wiedziały, że w rogu pomieszczenia, wydawać by się mogło, że kilka kroków od tych baśniowych światów ukrytych za szkłem monitorów, znajduje się świat być może jeszcze bardziej fantastyczny i oderwany od realiów. Świat planów i wizji, które mogłyby przerosnąć niejednego superbohatera. Bo do czego, jeżeli nie do Syzyfowego kamienia, porównać plany równoległego prowadzenia kilku kursów, których tematyka zależna będzie od chęci uczestników, spotkań z naukowcami pragnącymi przekazać własne ciekawe obserwacje, stworzenia atrakcji, która zapozna licealistów, podczas drzwi otwartych, z historią wydziału, a także regularnych spotkań związanych z matematyką rekreacyjną, czyli na przykład jej udziałem w grach (planszowych, karcianych, logicznych)?

Ten wielki kamień, który przyjdzie nam toczyć pod górkę w ciągu najbliższych miesięcy będzie zdawał się lżejszy (dzięki, Panie Newton), gdy pchać będziemy go wspólnie – im więcej nas, tym “lżejszy” kamień. Zatem zachęcamy wszystkich serdecznie, do wypowiadania się tutaj w komentarzach, dołączenia do facebookowej grupy (Grupa KNMIS), a także dzielenia się swoimi uwagami, pomysłami i informacją o chęci uczestniczenia w tej świetnej inicjatywie np. poprzez wiadomość e-mail na knmis@wmi.amu.edu.pl (nie gryziemy :D ).

Pierwsze spotkania (nadal dość organizacyjne) dotyczące konkretnych zadań zaplanowane są następująco:
Spotkania i tworzenie atrakcji – wtorek 8.11 11:45-12:30 Klub Studencki
Kursy (R,SQL,Geogebra,itd.) – środa 9.11 17:00-18:30 A1-18,20

Pozdrawiam MISie,
Tomek :)

Wyniki ankiety – data spotkania

Hej, hej!

W wyniku głosowania optymalnym terminem jest czwartek. Zatem proponujemy zebrać się w okolicach PadClubu na Gwarnej (przy Żabce) o godzinie 19. Jeżeli okazałoby się, że w PadClubie nie będzie tyle miejsca, żeby nas wszystkich pomieścić, to te rejony są bogate w miejsca, w których można kulturalnie podyskutować. W związku z tym, osoby, którym odpowiada ten termin proszone są o podesłanie jakiegoś kontaktu do siebie na knmis@wmi.amu.edu.pl, żeby w razie zmiany planów móc kontaktować się już tylko z chętnymi osobami, bo robi się straszny spam.

Pozdrawiam MISie,
Tomek :)

 

Pierwsze spotkanie organizacyjne w roku 2016/2017

Hej!

Trzeba w końcu zacząć ruszyć Koło  .

Zapraszam w tym celu wszystkich członków koła, jak również chętnych (nie gryziemy ) na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w następnym tygodniu. Na spotkaniu organizacyjnym zostaną omówione najważniejsze rzeczy, jak również plan działania na najbliższy okres czasu. Po spotkaniu przewidziana jest integracja przy planszówkach.

Odnośnie terminu pozostawiam ankietę:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScANCb34E9RBKhuV9qTt-GvHAoFzdWfbOQvDf-2JnlU89dnRg/viewform#responses . Proszę o szybkie jej wypełnianie, żebym wiedział na kiedy zrobić rezerwację jednego z lokali

PS. Proszę o udostępnianie dalej, tak będziemy mogli zebrać więcej zainteresowanych

Reaktywacja Koła Naukowego Matematyki i Informatyki Stosowanej

Hej,

W związku z dość nieregularnymi spotkaniami koła i wszechobecnym chaosem informacyjnym, postanowiliśmy podjąć próbę reaktywacji koła.

Planowane będzie również spotkanie organizacyjne, na którym chcielibyśmy spotkać się nie tylko ze starymi członkami koła chcącymi podjąć się wraz z nami tego trudnego zadania, ale także z osobami, które nie miały jeszcze do czynienia z kołem, nie wiedzą, czy chcieliby zostać z nami na dłużej, ale ciekawi są “z czym to się je”. Na spotkaniu oprócz wysłuchania naszej wizji koła będzie można podzielić się własnymi pomysłami, a także wspólnie przedyskutujemy plan działania na najbliższe miesiące

W zimowym semestrze chcielibyśmy rozpocząć również szereg kursów języków programowania:
- R
- Android
- SQL

Wierzymy, że się uda!
Koło Naukowe Matematyki i Informatyki Stosowanej