Dzień Kół Naukowych i spotkanie organizacyjne

Hej MISie,

za nami dość ospały początek roku akademickiego. Ale nietypowo jak na MISie, mamy zamiar wraz ze zbliżającą się zimą obudzić się ze snu! Pierwsze kroki ku temu zostały poczynione w ostatni wtorek. Podczas “Dnia Kół Naukowych WMI” mogliście porozmawiać z nami na stoisku znajdującym się obok stoiska KN StuDMat (tego stoiska z papierowymi cudami). Niektórzy z Was zostali oczarowani matemagią, inni z zaciekawieniem obserwowali możliwości, które prezentuje Shiny, a jeszcze inni wytężając szare komórki dostali się do zamkniętych skrytek zawierających tajemnice. Mamy nadzieję, że ta dociekliwość i ambicja zostały w Was rozbudzone na stałe i działania w KN MIS pozwolą je zaspokoić. :)

Niemniej wszystkich, zarówno tych, z którymi udało nam się porozmawiać, jak i tych, którzy trafili na tę stronę przypadkiem zachęcamy do spotkania się z nami na pierwszym spotkaniu organizacyjnym. Poniżej zamieszczamy ulotkę, która skieruje Was do ankiety dotyczącej tego wydarzenia. Zapraszamy nie tylko studentów pierwszego roku – każdy może zostać MISiem ! :D

Ulotka KN MIS
Pozdrawiam,
Tomek :D

DZIEŃ KOBIET

Drogie Panie,

drogie-paniew imieniu męskiej części KN MIS pragnę złożyć Wam najszczersze życzenia z okazji Dnia Kobiet. Aby pomysły na nowe twierdzenia przychodziły jak najczęściej, aby pierwszy rzut oka na zawiłe problemy przynosił liczne ich rozwiązania i aby stosowanie matematyki i informatyki w życiu codziennym nie wiązało się z żadnymi niedogodnościami. :)

Ponadto serdecznie zapraszamy na spędzenie paru chwil z grami planszowymi w Waszym Dniu.

 

Życząc najlepszego,
Tomek :D

Na Tropie – część 2

plakatHej,

za nami pierwsza część spotkań w ramach cyklu “Na Tropie”. Wspólnymi siłami zajęliśmy się jednym z problemów postawionych w zeszłym tygodniu, mianowicie wiemy kto poszedł zaparzyć herbatę na imprezie. Z taką wiedzą myślę, że uczestnicy warsztatów usiądą podczas weekendowych spotkań w gronie znajomych w odpowiednich miejscach, a następnie zaproponują skuteczny wybór delegata do kuchni. :)

Zmierzyliśmy się również z Czytaj Dalej

Na Tropie

Hej,

piątek, piąteczek, piątunio! Jeżeli w ciągu weekendu Wasza dusza detektywa nie zostanie zajęta poszukiwaniem telefonu, portfela czy kluczy, to zapraszamy we wtorek o godzinie 12:00 do sali A2-20 w celu poszukiwań rozwiązań pewnych matematycznych problemów podczas pierwszego warsztatu z cyklu “Na Tropie”.

plakat

 

 

 

 

 

Jeżeli jednak ciekawość nie pozwala Wam dotrwać aż do wtorku możecie zastanowić się nad poniższymi problemami:

Czytaj dalej